25 – lecie ślubów zakonnych

wpis w: Bez kategorii | 0
W sobotę 29 sierpnia br. w parafii św. Elżbiety w Cieszynie swój srebrny jubileusz obchodziły trzy nasze  Siostry: s. Aleksandra, s. Patrycja i s. Marcelina. Siostry dziękowały Panu Bogu za dar powołania zakonnego wraz z rodziną zakonną i zaproszonymi gośćmi. Mszy Świętej przewodniczył Abp Józef Kupny z Wrocławia. Dla naszej  wspólnoty jest to wyjątkowe wydarzenie i historyczna chwila. W 1753 r. pierwsze Elżbietanki przybyły do Cieszyna właśnie z Wrocławia, z nieistniejącego już domu. A przez wiele lat przed nowym podziałem diecezji Cieszyn należał do diecezji wrocławskiej.
Srebrne Jubilatki rozpoczęły życie zakonne w 1993 r. I dwa lata później złożyły pierwszą profesję od której mija 25 lat. Siostry są przykładem tego, że Pan Bóg powołuje tego kogo chce. Każda z nich jest inna, cenna, obdarzona różnymi zdolnościami i każda posługuje na innym polu działalności Zgromadzenia.
Siostra Aleksandra pochodzi z Zabrzega, koło Czechowic – Dziedzic. Jej pasją jest pływanie, robienie deserów i lubi antystresowe kolorowanki biblijne. Aktualnie rozpoczyna posługę katechetyczną w rodzinnej parafii. Myślą, która jej towarzyszy są słowa: „Wszystko dobre, co Bóg da.”
Siostra Marcelina pochodzi z Dębowca koło Skoczowa. Dobrze czuje się za kierownicą i lubi organizować Siostrom wspólne wyjazdy. Swój elżbietański charyzmat realizuje jako pielęgniarka w katolickim szpitalu św. Józefa w Dortmundzie. Bliskie jej sercu są słowa z ksiegi proroka Jeremiasza: „Ukochałem Cię odwieczną miłością”.
Siostra Patrycja pochodzi z Kaliny koło Lublińca. W początkach życia zakonnego dzieliła się z Siostrami swoim talentem kulinarnym, natomiast teraz realizuje się jako terapeuta zajęciowy w Dziennym Domu Opieki „Tabor” w Cieszynie. Tam rozwija swoją artystyczną duszę i odkrywa razem z podopiecznymi, że w każdym wieku można się jeszcze czegoś nowego nauczyć i być szczęśliwym. Czuje, że w jej życiu ciągle są aktualne słowa z obrazka ze ślubów wieczystych: „Daje Ci Panie moje serce, które pragnie kochać Ciebie i uszczęśliwiać innych.”
Takie wydarzenia jak jubileusz życia zakonnego są piękną okazją do zachwytu nad Bożym wybraniem, jego tajemnicą i może także do budzenia nowych powołań?!
A dodatkowo filmik obrazujący życie zakonne srebrnych jubilatek: https://www.facebook.com/692212130880133/posts/2760830870684905/